| Management number | 209347314 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $17.20 | Model Number | 209347314 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Color | 15" 2-Pack Black Wall Lamp |
|---|---|
| Theme | Space |
| Voltage | 5 Volts |
| Wattage | 3 watts |
| Room Type | Bathroom, Bedroom, Kids Room, Library, Storage Room |
| Brand Name | LEDSONLINE |
| Brightness | 360 lumen |
| Model Name | 5V USB Light |
| Style Name | Modern |
| Item Weight | 1.4 Pounds |
| Light Color | Pure White 6000, Natural White 4000K, Warm White 3000K |
| Shade Color | White |
| Switch Type | Touch |
| Finish Types | Powder Coated |
| Fixture Type | Non Removable |
| Light Source | LED |
| Manufacturer | LEDSONLINE |
| Model Number | USB Surface Mounted Light |
| Power Source | Corded Electric |
| Material Type | Aluminum |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Control Method | Touch |
| Item Type Name | Wall Lamp |
| Shade Material | Aluminum |
| Controller Type | Touch control |
| Lighting Method | Downlight |
| Number of Items | 2 |
| Installation Type | Surface Mount |
| Required Assembly | Yes |
| Light Fixture Form | Wall |
| Included Components | Bulb |
| Indoor Outdoor Usage | Indoor |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Number of Light Sources | 1 |
| Item Dimensions L x W x H | 19.8"L x 2.55"W x 1.14"H |
| Specific Uses For Product | Home |
| Manufacturer Warranty Description | 12 months. |
| Other Special Features of the Product | Color Changing, Dimmable, Low Voltage |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form