| Management number | 209117555 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $121.98 | Model Number | 209117555 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Mid 2019 Apple MacBook Pro Touch Bar with1.7 GHz Intel Core i7 Quad-Core (13.3 inch, 8GB RAM, 256GB SSD) Space Grey (Renewed)
| UPC | 763236967324 |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Color | Space Gray |
| RAM Type | DDR3 SDRAM |
| Model Name | MUHR2LL/A |
| Model Year | 2019 |
| Item Weight | 3 Pounds |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Apple Computer |
| Memory Speed | 2133 MHz |
| Model Number | Z0W40LL/A |
| BuiltIn Media | Power Adapter |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 1.7 GHz |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 140 |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Mac OS |
| Processor Series | Core i7 |
| Audio Output Type | Headphones |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | 72-Pin EDO SIMM Memory |
| Native Resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Camera Description | Front |
| Display Technology | LED |
| Hardware Interface | Bluetooth |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Plus Graphics 645 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR3 |
| Optical Storage Device | BD-R |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 2560x1600 Pixels |
| LithiumBattery Energy Content | 0.33 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 30"L x 30"W x 6"Th |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form