| Management number | 209101588 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $156.00 | Model Number | 209101588 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 632125597129 |
|---|---|
| Brand | KAIGERR |
| Color | Cement Gray |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | LX15PRO |
| Model Year | 2026 |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Clamshell |
| Item Weight | 3.8 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Shenzhen CYX Industrial Co., Ltd. |
| Model Number | LX15PRO |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | laptop |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Number of Ports | 5 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 4.3 GHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| Video Processor | Intel |
| WiFi Generation | Wi-Fi 6 |
| CPU Model Number | ryzen 5 7430U |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Ryzen 5 |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Card Ram | 16 GB |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | Headphone, Mouse, Speaker |
| Display Technology | LCD |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| CPU Model Generation | ryzen 5 7430 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Full-size with Numeric Keypad |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1-year |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 4.3 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Entertainment, Student |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| LithiumBattery Energy Content | 54.72 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.07"L x 9"W x 0.66"Th |
| Other Special Features of the Product | laptop |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form