| Management number | 209092736 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209092736 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
《Computer Specifications》 ⋙Dell Desktop Computer 7050 SFF PC ⋙Intel core i7-7th Processor(3.6GHz to 4.2GHz) br > ⋙8GB Ram ⋙25 6GB NVMe Solid State Drive ⋙Win11 pro br > ⋙Color: Black br > ⋙Networking: USB Wi-Fi + Bluetooth Adapter ⋙Display Ports br > ⋙USB Ports 《 Packcage Contains 》 ⋙Keyborad ⋙Mouse ⋙Power Cord
| UPC | 762221955148 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Dell Optiplex 7050 SFF |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Dell |
| Model Number | OptiPlex 7050 |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 3.6 GHz |
| Total Usb Ports | 10 |
| CPU Model Number | i7-7th |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Socket | Socket A |
| Graphics Card Ram | 8 GB |
| Graphics Ram Type | DDR3 SDRAM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, USB |
| Hard Disk Interface | USB 2.0/3.0 |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Wireless Compability | 802.11ac |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR3 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Specific Uses For Product | Multimedia |
| Display Resolution Maximum | 2160 Pixels |
| Cache Memory Installed Size | 8 MB |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form