| Management number | 209114330 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $744.04 | Model Number | 209114330 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Statement: Original Seal is opened for upgrade ONLY. If the computer has modifications, then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised.Upgrade your business computing experience with the HP Newest Ultra All-in-One Desktop Computer. With a 27-inch FHD IPS touchscreen, Intel Ultra 7-155U processor, Windows 11 Pro, this device offers a comprehensive package for professionals looking for top-notch performance, connectivity, and productivity tools. Featuring WiFi 6 and an HD webcam, this all-in-one desktop computer is designed to meet the demands of modern business environments.This all-in-one desktop also boasts built-in AI capabilities, allowing for better AI application performance while multitasking smoothly. Let AI assist you in getting more done efficiently within the limited hours you have in a day.Adjust the height of your screen for comfortable viewing with the height-adjustable feature. Find the perfect position that suits your needs and enjoy ergonomic comfort while working or consuming media.Experience faster speeds, improved performance, and greater capacity with Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.3 wireless card. Stay connected effortlessly and enjoy seamless internet browsing, streaming, and file transfers.DisplayDisplay Type:LEDScreen Type:IPSScreen Size:27 inchesScreen Resolution:1920 x 1080 (Full HD)Touch Screen:YesProcessorProcessor Brand:IntelProcessor Model Number:Intel Ultra 7 155UCPU Boost Clock Frequency:4.8 gigahertzNumber of CPU Cores:12-coreStorage & MemoryStorage Type:SSDStorage Capacity:1TB/2TB/4TBRAM:16GB/32GB/64GBType of Memory (RAM):DDR5GraphicsGraphics Type:IntegratedGraphics:Intel GraphicsCompatibilityOperating System:Windows 11 ProConnectivityDisplay Connector(s):1 x HDMINumber of HDMI Outputs (Total):1USB Ports:2 x USB-A 2.0, 2 x USB-A 3.0, 1 x USB-C 3.0Number of USB Ports (Total):5Microphone Input:YesWireless Connectivity:Bluetooth, Wi-FiWireless Networking Standard:Wi-Fi 6Number Of Ethernet Ports:1CameraFront Facing Camera Video Resolution:1080pBuilt-In Microphone:YesDimensionsProduct Height:20.35 inchesProduct Width:24.11 inchesProduct Depth:7.34 inchesProduct Weight:14.81 poundsIncludedWireless Keyboard:YesWireless Mouse:YesSpeaker(s) Included:YesIn the box, you'll find the HP 27" All-in-One desktop computer, along with a wired keyboard and mouse for convenient input options. The power cord and user manual are also included to ensure a hassle-free setup process.
| UPC | 197961464405 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | White |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | HP All-in-One |
| Model Year | 2024 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | 64GB RAM + 2TB SSD |
| Item Weight | 12.9 Pounds |
| Screen Size | 27 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | HP All-in-One |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Desktop, Accessories |
| Item Dimensions | 24.11 x 20.35 x 7.34 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 12 |
| Processor Speed | 3.6 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 155U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Socket | Socket AM4 |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | HDMI, USB |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Wired keyboard |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 year |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | HDMI |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Everyday Use, Multimedia |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 64 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form