| Management number | 209099752 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $220.00 | Model Number | 209099752 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
The computer is professionally upgraded and customized. The manufacturer box will be opened by our professional engineers for customizing and testing. Factory defects & blemishes are significantly reduced by our in-depth inspection & testing. We offer a 12-month warranty, please feel free to contact us if you need any support from our team. Processor ModelCore i5-1235U # of Cores 10# of Performance-cores2# of Efficient-cores8Total Threads 12Max Turbo FrequencyUp to 4.4 GHzEfficient-core Max Turbo Frequency3.3 GHzGraphics Iris Xe graphics Interface2x USB A1x USB C1x HDMI1 x Headphone/Microphone comboConnectivity WiFi 6E and Bluetooth Operating System Windows 11 Pro Others Dimensions: 14.17 x 9.29 x 0.73 inWeight (approximate): 3.52 lbs
| UPC | 198415642646 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Silver |
| RAM Type | SODIMM |
| Model Name | A9PE |
| Model Year | 2024 |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Laptop |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | A9PE |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Webcam |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Number of Ports | 5 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 1.3 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 1235U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | SODIMM |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | Laptop, Monitor, Keyboard, Mouse, Storage Devices, Printers |
| Display Technology | LED |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 12th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Numeric Keypad |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturear |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 4400 MHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.17"L x 0.73"W x 9.29"Th |
| Other Special Features of the Product | HD Audio, Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form