| Management number | 209096082 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209096082 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | iRasptek |
|---|---|
| CPU Model | Cortex A7 |
| Model Name | PI5-4G |
| Manufacturer | iRasptek |
| Model Number | PI5-4G |
| BuiltIn Media | 1x Active Cooler, 1x Pi 5 27W PD Power Supply, 1x Pi 5 4GB Board |
| Processor Brand | ARM |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Operating System | Linux, Windows, Windows 7 |
| Compatible Devices | Keyboards, Mice, Displays, Hard Drives, SSDs, and other common SBC peripherals |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Warranty Description | 1 Year Warranty |
| RAM Memory Technology | LPDDR4X |
| Connectivity Technology | Ethernet, USB, Wi-Fi |
| Memory Storage Capacity | 4 GB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form